8185-02CN172 Heli-Coil® Oversize™ Free-Running Insert, #2-56, 2 Dia.
SKU: 94517 | MPN: 8185-02CN172Details
| Specifications | |
|---|---|
| Wire Insert Type | Oversize |
| Wire Insert Series | Free-Running |
| Thread Size | #2-56 |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Coating | Plain |
| Diameter Nominal | 0.086 in |
| Length Nominal Dia. | 2 Dia. |
| Free Coil Diameter Min. | 0.110 in |
| Free Coil Diameter Max. | 0.119 in |