5/16-18X3/8" 7/8" Round Base Weld T Nut Steel Plain
SKU: 01203 |Details
| Specifications | |
|---|---|
| Description | 5/16-18X3/8" 7/8" Round Base Weld T Nut Steel Plain |
| Thread Size | 5/16-18 |
| Length | 3/8" |
| Base Outside Diameter | 0.875" |
| Material | Steel |
| Material Finish | Plain |
| Projections | No Projections |
| System of Measurement | Inch |
| Manufacturer | Approved Manufacturer |