1/4-20X9/16" 3/4" Round Base Weld T Nut Steel Plain
SKU: 113179 |Details
| Specifications | |
|---|---|
| Description | 1/4-20X9/16" 3/4" Round Base Weld T Nut Steel Plain |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Fit | Class 2B |
| Length | 9/16" |
| Base Outside Diameter | 0.75" |
| Thickness | 0.047 |
| Material | Steel |
| Material Finish | Plain |
| Projections | No Projections |
| System of Measurement | Inch |
| Manufacturer | Approved Manufacturer |