1/4-20X5/16" 3/4" Round Base Weld T Nut Stainless Steel Plain
SKU: 144291 |Details
| Specifications | |
|---|---|
| Description | 1/4-20X5/16" 3/4" Round Base Weld T Nut Stainless Steel Plain |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Length | 5/16" |
| Base Outside Diameter | 0.75" |
| Thickness | 0.05 |
| Material | Stainless Steel |
| Material Finish | Plain |
| Projections | No Projections |
| System of Measurement | Inch |
| Manufacturer | Approved Manufacturer |