PPB-632-1 STANDARD INSERT
SKU: 11757 | MPN: PPB-632-1Details
| Specifications | |
|---|---|
| Manufacturer | PEM SI |
| Manufacturer's Part No. | PPB-632-1 |
| Material | Brass |
| Thread Size | #6-32 |
| Diameter | 0.188 in |
| B - Minimum Thread Length | 0.06 in ± .015 |
| L - Length | 0.25 in |
| W - Flange Thickness | 0.031 in ± .015 |
| D - Minimum Hole Depth | 0.290 in |